Keskin de Otel Sorunu

Keskin de Otel Sorunu

2007-09-20  |  Ömer Baraklı  |  8 Yorum

Kırıkkale Keskin ilçesi'nde Otel sorunu yaşanmaktadır.

Keskin kırıkkale iline bağlı 30.000 Nüfuslu bir ilçedir. İlçe eskiden Ankara'dan Kayseri-Kırşehir istikametine gidecek insanların uğrak yeriydi. Kırıkkale Üniversitesi'nin Keskin Meslek Yüksekoklu'nunda bulunduğu bu ilçe aslında gelişmekte olan bir yer. Ancak en büyük eksikliklerinden birisi otel.....

Keskin de maalesef otel bulunmuyor. Çocuğu keskin de okuyan ama kendisi keskin de ikamet etmeyen aileler çocuklarını görmeye geldiklerinde büyük bir hayal kırıklığı yaşamakta. Aile keskin de 2 gün kalmak istese nerede kalacak, mağdur olan ailelerden birkaçı Kırıkkale merkezde bulunan bir otelde konaklayıp çocuklarını görmek için tekrar keskine geldiklerini söylüyorlar. Peki neden Keskin ilçe'de bu derece büyük bir sorun halen çözülemiyor.

Bu sorun için herhangi bir girişim henüz yokken, Keskin'e yolu düşen insanların Keskin için düşünceleri ne yazıkki negatif, ayrıca bu sorun ilçede bulunan Keskin T Tipi Kapalı Caze infaz Kurumu içinde geçerlilik göstermektdir. Mahkum yakınlarının da yaşadığı bu sorun için yapılabilecek birşeyler yok mu? bir ilçenin gelişimi ve ekonomisi için önemli olan bir unsur neden görmezden geliniyor. Keskin İlçesi eskilere dayanan yerleşim yerlerine de sahip ve yine yerli turizm'in canlanması için de yapılması gerekenlerin başında otel geliyor. Umarım bu yazımızı yetkililere ulaştırabiliriz ve bu sorun için bir çözüm üretebiliriz.


Facebook'ta Paylaş

Konu Hakkında Sende Yorumunu Bırak

Eposta Bilgileriniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar *