Keskin Çöp Kokmasın

Keskin Çöp Kokmasın

2017-10-09  |  Rabia Onur  |  8 Yorum

Keskin ilçemizde olan problemlerin biri de hergün alınmayan çöplerin birikmesi ile oluşan görüntü kirliliği ve çöplerin alınmadıkları süre zarfında çevreye yaydığı kötü kokular...

Her Belediyenin yaptığı ve yapmakta zorunlu olduğu hizmetlerin başında çöpleri alarak çevreyi görüntü kirliliğinden arındırmaktır. Zira Türkiye Cumhuriyeti bünyesinde yaşayan her vatandaştan bu tür hizmetlerin karşılığı olarak vergiler alınmakta. Bedelini ödemiş her halka hizmetini vermemek ayıptır.

Özellikle çöplerin toplanmaması ilçenin kötü kokmasına, görüntü kirliliğine ve sinek gibi diğer haşerelerin ilçe genelinde artmasına zemin hazırlamaktadır. Ayrıca çöplerin birgünden fazla beklemesi durumunda çöp üzerinde oluşan ve git gide artan kötü bakterilerin o çevrede yaşayan ve sonrasında çöpü toplayan Belediye işçilerinin sağlığını tehdit ettiğide aşıkardır.

İlçemizin çarşı niteliği taşıyan yerlerin çöplerinin alınması ara sokakların alınmaması en büyük haksızlıktır. Durum görmezden gelinsede sağlık açısından bakılınca hiç de masum değil bir an önce bu ihmallerin düzeltilerek vatandaşın hak ettiği hizmeti yerine getirilmesi gerekir. daha önceki haberimiz olan İlçemiz küçük sanayi sitesi çöpleri belediye tarafından alınmıyor yazımızda da bu konuya değinmiştik. Keskini güzelleştirmek adına bu gibi ufak işlerinde ört bas edilmemesi kanısındayım.


Facebook'ta Paylaş

Konu Hakkında Sende Yorumunu Bırak

Eposta Bilgileriniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar *