Güzelliğini Kanıtlamış 10 Ülke

Güzelliğini Kanıtlamış 10 Ülke

Güzelliğini kanıtlamış 10 ülkeyi bir araya getirdik. Bu bilgileri hazırlarken güzelliklerinden ve geniş bilgilerinden haberdar olduk. Bizde sizlere Birleşmiş Milletlerin yayınladığı bir rapora göre dünyanın en güzel 10 ülkesini listeledi. Birleşmiş Milletlerin yayınladığı rapora göre, insani Gelişme başlığı altından uzun ve sağlıklı yaşayan ülkelerin Raporunu yayınladı. Bu rapordaki ülkeler yaşam beklentisi, eğitim, cinsiyet eşitliği ve finansal servet gibi kategorilere göre düzenlendi. Sıralama 10. sıradan başlanarak 1. sıraya doğru listelendi

1.Kanada

Kanada

Kanada

İnsanlarının kibarlığıyla ön planda olan yer kanada, sunduğu sosyal yaşam olanakları sayesinde Kanada birçok kişinin yerleşmeyi düşündüğü yerlerin başında yer alıyor. Ayrıca Bu ülke eğitim açısından en üst sıralarda yer alıyor.

2.İzlanda

İzlanda

İzlanda

İzlanda da bulunan insanların yaşam süreleri ortalama 82.7 yıl sürüyor ve ülkedeki kişilerin yaşamdan beklentileri çok yüksek. Ayrıca doğasıyla kendine hayran olmayan yok.

3.İrlanda

İrlanda

İrlanda

İrlanda da suç oranları çok düşük, son duyurulan verilere göre cinayet oranı 100 bin kişide 1.1 düzeyinde.

4.Hollanda

Hollanda

Hollanda

Hollanda’nın tek devavatajı düşük oranda bir gelir dengesizliğinin olması bunun dışında bu ülkede muhteşem bir yaşam sürdürebilirsiniz.

5.Singapur

Singapur

Singapur

Bu ülkenin insanları İzlanda dan bile daha uzun bir süre yaşıyorlar. Singapurun ortalama yaşam süresi 83 yıl.

6.Danimarka

Danimarka

Danimarka

Sıralamada Danimarka Singapur ile eşit yere sahip. Ülkede maaşlara göre hesaplanan cinsiyet farkı %7.8 olarak tespit edilmiş.

7.Almanya

Almanya

Almanya

2014 yılının Ekim ayı itibariyle nüfusun %96’sından fazlasının orta öğretime sahip olduğu Almanyada üniversite eğitimi tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

8.İsviçre

İsviçre

İsviçre

İsviçre sağlık konusunda dünyanın en üst sıralarında yer alan ülkelerden biridir. Buradaki insanlar da ortalama olarak 83 yaşına kadar yaşarlar. Tıp alanında çok gelişme kaydedilmiş

9.Avustralya

Avustralya

Avustralya

Avustralya uzun eğitim süreleriyle dikkat çekiyor. Birleşmiş Milletler çoğu öğrencinin yaklaşık 20 yıldır okula gittiğini açıkladı.

10.Norveç

Norveç

Norveç

Son 13 yıldır Norveç, hayat standardı ve eğitim düzeyinde yüksek sıralarda yer alıyor. Ayrıca ülkenin kamu tarafından finans edilen sağlık sistemi sayesinde ortalama yaşama süresi 82 yıl civarında.

BM’nin raporuna göre dünya son dönemde yaşamak için daha iyi bir yer haline geliyor. 800 milyon insan hala açlıkla boğuşuyor olsa da, son 25 yılda 1 milyardan fazla insan aşırı yoksulluktan orta seviye gelir düzeyine yükseldi.

Facebook'ta Paylaş

Portal Amacı

Kirikkale'nin keskin ilçesi olarak güncel haber ve blog olaylarını takip edilmesi ve ilçemizde bulunan resimlerin güncel olarak paylaşımına olanak sağlayan bir portal planımızı hayata geçirmekti.

Portalımızı uzun uğraşlar sonucu siz değerli hemşerilerimize kullanım için sunuyoruz.

Rastgele Resim