Keskine Zeka Oyunları ve El Sanatları Atölyesi Açıldı

Keskine Zeka Oyunları ve El Sanatları Atölyesi Açıldı

2019-04-12  |  İlçeden Haberler  |  8 Yorum

Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Keskin de TANAP Destekli Zeka Oyunları ve El Sanatları Atölyesi Sınıfı Açılışı Yapıldı

TANAP Çevresel ve Yatırım Programları kapsamında alınan mali destek ve Keskin Bilge Kaan ilkokulu Okul Aile Birliğinin katkılarıyla Keskin Sevgi çiçekleri Anaokuluna Zeka Oyunları ve El Sanatları Atölyesi sınıfı yapıldı. Gökkuşağı Atölyesi adını verdikleri sınıfın açılışını ilçemiz Kaymakamı Muammer Köken, il Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Kaymakam Köken in eşleri Diş Hekimi Gülbahar Köken yapmıştır.

ilçemizdeki çocukların zihinsel, duygusal ve bir çok yönden gelişmesine vesile olacak bu atölyenin yapılmasında emeği geçen Keskin Bilgi Kaan ilkokulu Müdürü çelebi Rıfat çalı proje hakkında şunları söyledi; TANAP ın 93,106 TL lik ve Okul Aile Birliğinin 4.905 TL lik destekleriyle toplam 98.100 TL ye mal olan sınıfta; satranç, koridor, mangala, farkı bul, gibi 25 den fazla zeka oyunu ve linol baskı, çini sanatı, origami, kum boyama gibi 20 den fazla el sanatları etkinlik seti bulunmaktadır. ilkokul çağındaki öğrencilerimizin boş zamanlarında vakitlerini geçireceği, zekalarını geliştireceği bir sınıf oluşturulmuştur.

Öğrencilerimizin, düşünürken eğlenmesi ve bu sayede yeni şeyler öğrenmelerinin amaçlandığını belirten Kaymakamımız Muammer Köken, inanıyorum ki bu tür sınıflar sayesinde öğrenmek, eğlenerek daha kalıcı bir aktivite haline gelecektir. Çocuklarımızın eğitimine yapılan yatırım, geleceğimize yapılan en verimli yatırımdır. deyip, böyle güzel bir projeyi ilçemize kazandırdığı için proje mali destek veren TANAP a ve projeyi hazırlayanlara teşekkür etti

Etiket: