Atık Malzemelerden Harika Tasarımlar Kalemlik Yapımı

Atık Malzemelerden Harika Tasarımlar Kalemlik Yapımı

2017-10-21  |  Bizden Size  |  8 Yorum

Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Atık Malzemelerden Harika Tasarımlar Sizde Yapabilirsiniz.

İnsanoğlu olarak Doğada yaşarız yer içer ne bulursak çöpe doldururuz. Ülke olarak geri dönüşüm yapmaya pek meyilli değiliz. Az da olsa ülkemizdeki vatandaşların ellerindeki atık malzemeden çöpe atmamak adına doğaya daha fazla zarar vermemek için onları geri dönüşüme kazandırarak kulanılacak bir malzeme yapmak çokta kolay aslında...

Pet Şişesinden Kalemlik Yapımı;

Herhangi bir Pet şişesi renkli yada renksiz olabilir.

Bir elinizle pet şişeyi tutarak diğer elinizle pet şişenin tam ortasından olacak şekilde ikiye ayırınız. Ayrıca ayrılan bu iki parçanın üst kısmını evde honi olarak kullanabilirsiniz. Pet şişenin alt kısmını kestiğniz yerin elimize batmaması için evde bulunan ütünüzü ıssıtarak şişenin kestiğimiz kısımlarını ısıya yaklaştırarak şekil almasını sağlayınız. Bu durumda kesilen kısımları içe doğru dönürek sanki kapanıormuş gibi kıvrılacaktır.

Ortaya çıkan pet şişenin alt kısmında her türlü işlerinizde kullanabilirsiniz fakat biz kalemlik yapmak için bu işlemi uyguladık. El işi yapan bayanlarımız buna üst giydirebilir veya renkli bir fon kağıdıyla kaplayabilir vs Pet şişeden kalemliğimiz hazır.

Gerekli Malzemeler: Pet Şişe, Maket Bıçağı, Ütü

DİĞER LİSTE SEÇENEKLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...